Jak dbać o lakier samochodu zimą?

Jak dbać o lakier samochodu zimą?

Przygotowanie powłoki naszego samochodu do zimy można podzielić na kilka etapów.

Na początek doradzam bardzo dokładne oczyszczenie i przegląd karoserii. Oczyścić powłokę z zabrudzeń, starych powłok wosków, smoły czy asfaltu.

Możemy tego dokonać używając zmywaczy (CP015), są to płyny nieszkodliwe dla lakieru, przy czym świetnie radzą sobie z większością zanieczyszczeń. Nanosimy zmywacz na powierzchnie (czy to przy użyciu atomizera czy zwilżonej szmatki), pozostawiamy na chwilę aby środek rozpuścił zabrudzenia po czym czystą szmatką usuwamy środek z powierzchni.

Na tym etapie możemy już sami stwierdzić, bez fachowej wiedzy jaki jest stan lakieru na naszym samochodzie.

Czy zauważyliśmy jakieś ubytki na lakierze, czy tylko nasz lakier stracił dawny blask. Jeżeli zauważymy ogniska korozji lub ubytki lakieru powinniśmy je zabezpieczyć i zatrzymać korozje.Przy większych uszkodzeniach polecam wizytę u profesjonalisty, przy drobnych rysach możemy pokusić się o ich samodzielne usunięcie.

Jeśli zarysowania nie są zbyt głębokie powinno wystarczyć wypolerowanie pastą polerską. Z mojej strony mogę polecić pastę EASY.

Dlaczego akurat ten produkt?

Chcesz zobaczyć jak może wyglądać Twój samochód w danym kolorze - Sprawdź wzornik kolorów RAL

Ponieważ ma jedną ważną cechę, ziarno z jakiej składa się produkt w czasie polerownia ulega samoczynnemu ścieraniu. Oznacza to że na początku naszej pracy pasta usuwa największe zarysowania a w miarę postępu prac nadaje naszemu lakierowi coraz większy połysk.

Końcowy zabieg zabezpieczający naszą powłokę to woskowanie. To dzięki temu procesowi kolor naszego lakieru nabiera głębi, uzyskuje wysoki połysk i oczywiście staje się odporny na wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

Do powierzchni lakieru pokrytej woskiem WAX 4 zanieczyszczenia nie przylegają w tak łatwy sposób, dzięki czemu nasze auto może pozostać czyste przez dłuższy czas, łatwiejsze i szybsze jest też mycie karoserii.

W pierwszym etapie nakładamy na całą powierzchnię przy pomocy delikatnej flaneli, odrobinę mleczka polerskiego.

Następnie pozwalamy jej wyschnąć na powierzchni a w kolejnym kroku przy pomocy takiej samej flaneli wycieramy powierzchnie usuwając resztki wosku.

Oczywiście zabieg ten należy powtórzyć jeszcze raz a może kilka razy tej zimy, ponieważ trwałość takiego zabezpieczenia związane jest z warunkami pogodowymi oraz z tym jak często korzystamy z samochodu. Nie ma co wierzyć w środki które mogą zabezpieczyć lakier naszego samochodu na całą zimę.

Tylko regularne dbałość o stan powłoki samochodu daje nam gwarancję jego wyglądu na długie lata!!!.