W lakiernictwie samochodowych rola lakieru ewoluowała na przestrzeni lat..

Nie zagłębiając się wszczegóły, obecnie rola ochronna jest stawiana na równi z wyglądem estetycznym. Osiągnięcie tegonie jest proste, samochody użytkujemy przez wiele wiele lat, chcemy przy tym aby lakier nie traciłswoich cech estetycznych i ochronnych.

Z drugiej strony ilość dostępnych barw i rodzajów powłokmoże przysporzyć o ból głowy (w bazach recepturowych lakierów renowacyjnych ilość ta już dawnoprzekroczyła liczbę 120 000). Technika produkcji lakierów samochodowych znajduje się na wysokim poziomie. Jeszcze niedawno największym sukcesem wpływającym na poprawę w zakresie ochrony środowiska było opracowanie produktów o dużej zawartości części stałych oraz produktów wodorozcieńczalnych.

Ostatnio na ulicach możemy obserwować sporo pojazdów pokrytych lakierami matowymi – to jeden znajnowszych trendów, który nadaje indywidualny charakter pojazdowi i wyróżnia go z tłumu.Dobranie odpowiednich środków matujących pozwala nam uzyskać powłokę z mikro chropowatąpowierzchnią, dzięki czemu światło jest rozpraszane dając efekt matu.

By móc zobaczyć tąchropowatość powłoki – musimy użyć mikroskopu elektronowego. Nie musimy martwić się przy tym oodporność na zarysowania czy czyszczenie i pielęgnację – są one na tym samym poziomie jakiznamy z użytkownika lakierów o wysokim połysku.

Technologia wytwarzania lakierów to obecnie świat nanotechnologii, coś co do niedawnapozostawało w domenie science fiction jest już rzeczywistością. Lakiery wytwarzane są już zpoziomu ułożenia cząstek. Ta ingerencja w nano świat pozwala na osiągnięcie zadziwiającychwłaściwości nie tylko ochronnych ale również estetycznych.

Z pewnością w dziedzinie lakierów samochodowych można sporo mówić o trendach w kolorze. Tutajco roku następuje jakaś zmiana. Jednak od lat w czołówce kolorów znajduje się czarny – a ściślemówiąc głęboki czarny o bardzo intensywnym zabarwieniu. W tym przypadku głębia koloru związanajest z wielkością cząstek użytego pigmentu.

Duża część lakierów czarnych dostępnych na rynku używa cząstek pigmentów wielkości ok 100 nm,czyli mówimy tu o grubości 600 razy mniejszej niż ludzki włos.

Nam udało się opracować technologięprodukcji w której używamy 10 krotnie mniejszych cząstek od wspominanych. Owocem tego jestnowy produkt JetBlack. Jest to lakier bazowy o niesamowitej głębi. Możemy go pokryć lakierembezbarwnym matowym – podążając za trendem – lub lakierem o wysokim połysku.

Na rynku pojawiają się również specjalne pigmenty – tak zwane cool-pigmenty, które możemywykorzystać do produkcji powłoki, która będzie odbijała światło a nie je pochłaniała przez co niebędzie się mocno nagrzewała. Dzięki takim dodatkom możemy zredukować nie tylko kosztyeksploatacji pojazdu (ograniczenie używania klimatyzacji) ale też przedłużyć żywotność powłoki Lakierniczej.

Przeczytasz w 8 minut

Chcesz nadać swojemu samochodowi nowy blask, ale nie wiesz, od czego zacząć? Najważniejszym krokiem w procesie malowania karoserii jest matowienie lakieru. To właśnie ten etap decyduje o trwałości i estetyce nowej warstwy farby.

Przeczytasz w 8 minut

Zakup używanego samochodu to decyzja, którą warto poprzedzić dokładną analizą stanu technicznego pojazdu. Jednym z kluczowych elementów tej oceny jest pomiar grubości powłoki lakierniczej, który pozwala zidentyfikować ewentualne naprawy.

Przeczytasz w 9 minut

Dopasowanie odpowiedniego koloru lakieru samochodowego jest ważne podczas naprawy powłoki lakierniczej. Każdy producent stosuje własne oznaczenia, a numer VIN może pomóc w odnalezieniu fabrycznego koloru pojazdu.

Zapisz się do naszego newslettera

Zyskaj przewagę, uzyskując dostęp do unikalnych informacji o naszych najnowszych produktach lakierniczych.

Produkty dodane do porównania: 1 Porównaj Wyczyść